Archiv roku 2019

23.04.2019

Velikonoční soustředění. Na již tradiční velikonoční soustředění jsme se i letos připojili k Jilemnici a společně strávili čtyři dny, od 17. do 21. dubna, v rekreačním zařízení ZLATÉ ÚDOLÍ v Drhlenech. Děti byly tentokrát rozdělené do tří výkonnostních skupin – nejstarší trénovaly se Zdenkem Vlastníkem, střední s Vlastou Zlesákovou a nováčci s Jiřinou Kalibánovou. Odpovídající tréninky pro všechny tři úrovně připravili Vlastníkovi. Mapy byly nabalíčkované, označené – stručně řečeno vzorně připravené soustředění. Pro představu to bylo celkem 18 různých tréninků a dvě tratě na noční. Děti si vyzkoušely linii, tratě, okruhy, koridory, švýcárnu, paměťák, vrstevnice i kolotoč. Na závěr se běžely smíšené štafety, které postavil a poslal z dalekého Nového Zélandu Aleš Malý. K tomu krásné počasí, co víc si přát. Tak snad na závěr poděkování Jilemnickým orienťákům za to, že jsme s nimi mohli být. Fota jsou zde. ... Jiřka

21.04.2019

V sobotu 20. 4. se duo našich mladých nadějí zúčastnilo 42. ročníku Staropackého krosu. V předškolních chlapcích stylem start cíl vyhrál závod Jáchym a kromě hodnotných cen si odnesl i velikonoční pomlázku. V mini žácích Vítek na trati dlouhé 300m vybojoval pěkné 2. místo. Fotky ze závodu a výsledky jsou na www.ski-starapaka.cz/staropackykros/. Filips hledám tě v mužích a nemůžu tě najít?. Našel jsem, ale našeho bývalého člena Honzu Kopala, který i s nataženým lýtkem vyhrál veterány 40 a co víc s časem 15:17 vyhrál i v mužích. Mm asi má výborného fyzioterapeuta:) ..Čenda

16.04.2019

Český pohár – žebříček A – krátká trať a 5.závod Východočeského poháru. Dva závody v jednom se běžely v neděli 14.dubna, centrum Boháňka-Skála u Velkého Vřešťova. Dva starty, dvě mapy a společný cíl. Kategorie A a B běžely na mapě SKÁLA (1:10000) a ostatní na mapě POD SKÁLOU (1:10000). Áčkový závod si spolu se zkušenou závodnicí Zuzkou N. poprvé vyzkoušeli v dorosteneckých kategoriích Světlana N., Standa N. a Matěj Ch.- noví držitelé licence A. Závodníky čekal členitý podhorský les s řadou terénních tvarů, porosty s proměnlivou průběžností, nepravidelné mýtiny po těžbě a poměrně hustou sítí komunikací. Předpověď počasí naštěstí moc nevyšla, dopoledne bylo chladno, ale odpoledne se díky sluníčku značně oteplilo. A výsledky našich:

A kategorieZuzka N. v D21A 8.místo, Světlana v D18A 32.místo a v H16A Standa N. 24. a Matěj Ch. 52.

B kategorieIvana K. v D21B 5.místo a v H21B Zdeněk Z. 26. a Jirka N. 30.

VčPo2.místo Jana N. v D55D a Tomáš T. v H16C, 4.místo Iveta M. v D45D, 6.místo Filip F. v H16C a Gábina P. v D35C. Výsledky ostatních jsou zde , mapy s tratěmi jsou na OBPostupech a pár fotek je ve fotogalerii. ...Jiřka

10.04.2019

Mistrovství a Veteraniáda Východočeské oblasti ve sprintu, které bylo současně i 4. kolem Východočeského poháru, se běželo v sobotu 6.dubna odpoledne v Hořicích. Pořadatelé z TJ Jiskra Hořice připravili novou sprintovou mapu GOTHARD (1:4000). Prostor závodu zahrnoval městské parky, sady, sochařský park i městskou zástavbu. Pěkné počasí vydrželo až do večera, a tak si závodníci užili. Tentokrát se nejvíce dařilo Jiřce K. v D60C, kde obsadila 2.místo. 3.místo patřilo v D60C Evě H. a Jardovi K. v H55C. Tři 5.místa patřila v D21C Zuzce N., v H16C Tomáši T. a v H12C  Míšovi P.. Dále jsme vybojovali pět 7.míst - v H16C Standa N., v D18C Světlana N., v D35D Petra Š., v D40C Gábina P. a v D60C Jana N. Další výsledky najdete v ORISu, mapa s tratěmi je na OBPostupech a fota jsou zde. ...Jiřka

09.04.2019

3. kolo Východočeského poháru se běželo v sobotu 6.dubna dopoledne, centrum bylo v Dřevěnicích. Pořadatelé ze Sportcentra Jičín připravili krátkou trať na mapě ŠPICA (1:10000). Terén byl mírně kopcovitý se smíšeným lesem, místy nepříjemné hustníky. Orientační běžce opět přivítalo krásné počasí, sešlo se jich zde více jak 1000. I my jsme byli v hojném počtu – celkem 21 závodníků.  Dan P.  si zde odbyl premiéru v H10C. A jak jsme dopadli? Iveta Machová v D45D vyhrála, v H16C obsadil Standa N. krásné 2.místo a Matěj CH. 9.místo. V ženách D21C  byla Zuzka N. 3. a v D55C byla Eva H. 5., v D18C Světlana N. 9. a v D35C Gábina P. 10. Výsledky ostatních jsou v ORISu, mapa s tratěmi je na OBPostupech. Fotky jsou ve fotogalerii. ...Jiřka

03.04.2019

2. kolo Východočeského poháru. V sobotu 30.března se běžel 2.závod Východočeského poháru, pro dorost to byl závod první. Pořadatelé z SOOB Spartak Rychnov nad Kněžnou připravili centrum v Byzhradci. Běhalo se na mapách různých měřítek. Pro HD16 až HD35 to byla KOMORNA (1:15000) a ostatní měli mapu VYKÁCENÝ (1:10000). Terén byl rovinatý s hustou sítí komunikací a vodotečí. Pro naše závodníky v H16 to byla premiéra v dorostenecké kategorii. V konkurenci 42 závodníků obsadil Standa 8.místo, Matěj CH. 13.místo a Filip 17.místo. Zde jsou výsledky ostatních: v H12C byl Michal P. 10. a Pepa Š. 25. Matěj P. (H14C) obsadil 13.místo. Ve veteránských kategoriích nejlépe běžel Jarda K. (H55C) - 4.místo, Pepa Š. (H35D) -19.místo a Karel (H65C) - 13.místo. V dorostenkách D18C obsadila Světlana N. 4.místo a v D16C Kristýnka 20.místo. A veteránky: Petra Š. (D35D) - 12.místo, Iveta M. (D45D) - 7.místo, v D55C Eva H. 6.místo a Jiřina K. 14.místo, Jana N. (D55D) 4.místo. Fotky od pořadatelů: Eva, Pepík. Stránka závodu je v ORISu, stejně jako výsledky s mezičasy. Tratě s postupy jsou na stránce OBPostupy. ...Jiřka

03.04.2019

Výběr žactva Východočeské oblasti. Pro žactvo bylo v Hradci Králové na víkend 30.-31.3. připraveno testování výběru talentovaného žactva Východočeské oblasti 2019, kam byl vybrán do kategorie H12 i Míša Pavelec. Protože testování bylo otevřené i pro ostatní závodníky žákovských kategorií, jel s Míšou i Pepa Šedivý. Děti absolvovaly 5 testů v tělocvičně, regeneraci v bazénu a testy z mapové teorie. Na závěr běžely kros na Biřičce. Výsledky a fota jsou na stránkách VČO. ...Jiřka

27.03.2019

Jarní pohár 2019. Máme za sebou závody JARNÍHO POHÁRU, které pořádal již tradičně OK99 Hradec Králové. Centrum bylo v autokempu Stříbrný rybník, v jehož okolí je rovinatý terén s hustou sítí komunikací, spoustou potoků a hustníků.

V sobotu 23.března se běželo 1.kolo Českého poháru štafet a České ligy klubů. My jsme postavili dorosteneckou štafetu H18 ve složení Standa, Matěj Ch. a Tomáš s cílem vyzkoušet jejich postavení v celorepublikové konkurenci. Vzhledem k tomu, že běželi svůj první závod v dorostenecké kategorii, je jejich 27.místo v konkurenci 46ti štafet velmi dobré.

V neděli 24.března se běžel závod na klasické trati, který byl i 1.kolem Východočeského poháru pro žactvo a veterány. Dnes už máme jen tři žáky, ale jim se moc nedařilo. Dorost zde svou kategorii neměl. Z veteránů nejlépe běželi: Iveta (D45D) - 3.místo, Jarda (H55C) - 5.místo, Jana (D55D) - 6.místo, Gábina (D35C) - 7.místo a Eva (D55C) - 8.místo. Tak uvidíme příště.

Stránka závodů je tady a v ORISU (štafety, klasická trať). Výsledky: štafety, klasická trať. Mapa s tratěmi nedělního závodu je na OBPostupech. Fotky ze štafet jsou ve fotogalerii. ...Jiřka

22.03.2019

Jarní soustředění 2019. Máme za sebou JARNÍ SOUSTŘEDĚNÍ, které bylo v rámci SCD a SCM od 15. do 17. března v Doksech. Na programu bylo sedm kvalitních tréninků - skorelauf, azimuty, vrstevnicová linie, koridory, švýcárna, farsta se společným startem a nechyběl ani noční. Současně bylo připraveno i pět tréninků pro menší děti, které zakončily soustředění závodem. Fotky ze soustředění jsou ve fotogalerii. ...Jiřka

21.03.2019

Jarní skály 2019. V sobotu 16.3. začala jarní o-sezona tradičním závodem u Kosti, který pořádal oddíl SOK TJ Turnov. Běželo se na mapě KOST 2019 (1:15000 ev. 1:10000) ve členitém terénu se skalkami. Za náš oddíl se závodů zúčastnili 4 běžci, místo původně 5 přihlášených, protože virózy řádí ostošest. Nejlépe zaběhla závod Zuzka (D21A)- 9.místo, Taďas (H21B) - 18.místo, Karel (H65) - 25.místo a Jana (D55) - 30.místo. Stránka závodu je v ORISu, kde jsou i výsledky s mezičasy. Na tratě se můžete podívat na OBPostupech. …Monika Š.

13.03.2019

Řecko Peloponés - Vzpomínka na podzim. Mrkněte jak to vypadá v Řecku. ..Karel

18.02.2019

Západní Pyreneje 2018 - to byl náš další výlet s baťohem. Ve složení Čenda, Filips, Playboj, jsme se na podzim vydali směr Barcelona, Zaragoza, Huesca, Canfranc. V roce 2003 jsme prozkoumali východní část a střed Pyrenejí a tahle barevná západní část nám ještě chyběla. Jsou to krásné hory prakticky bez lidí, kde slunce svítí od rána do večera, kde koníčci se pasou a lišky dávaj i nedávaj na dobrou noc spát:). Konečně jsem měl trochu času dát dohromady fotky. Mrkněte galerie1 a jako bonus kytičky co tam rostou. ..Čenda

11.02.2019

Zimní soustředění 2019. Stejně jako v předešlých letech jsme pro zimní soustředění využili pololetní prázdniny, které jsme si trochu prodloužili a na chatu SK LOB odjeli již v úterý 29.ledna. Počasí nám přálo - hodně sněhu, teploty kolem nuly, bezvětří a občas i sluníčko. Prostě krásné lyžování. Děti toho plně využily. Větší bruslily s Jardou a ostatní jezdily s Jiřkou klasicky. Zde se můžete podívat na fotky. Na závěr patří poděkování Nadě Choutkové za vynikající svíčkovou a Ivetě Machové za pomoc na chatě. ...Jiřka

09.01.2019

Je potřeba přihlašovák, aby jsme neprošvihli Orienteering Adventure. Já a Jana chceme přihlásit a jistě i další. Karel

08.01.2019

Prosím o zaplacení doplatků.. hotově (jedná se drobné částky) do konce ledna 2019 u mne (Jarda Kalibán), přespolní zinkasuji na prvních závodech OB. Díky ..Jarda