Archiv roku 2023

15.03.2023   

Jarní soustředění SCD a SCM 2023 se konalo o víkendu 11. - 12. března. Stejný systém jako v minulém roce – oddíly byly rozděleny do dvou skupin. Jedna vždy jeden trénink staví a druhý sbírá. Tentokrát byl systém narušen počasím, které bylo v sobotu jen pro otrlé orienťáky – napadlo dost sněhu, foukalo a teplota byla kolem nuly. Dále řada zájemců dala přednost prvním závodům ve skalách – Jarní skály. Takže lze říci, že jsme sobotní tréninky z naší skupiny v plném rozsahu odběhali pouze my a LTU. Z SJC někteří přijeli až odpoledne. A z druhé skupiny nebyl nikdo.

My jsme v sobotu dopoledne běhali okruhy ve Dvoře Králové v lese nad nemocnicí. Osm okruhů ze dvou startů postavila Vendula Viková. Bylo to pěkné rozběhání na mapě po zimní přestávce. Odpoledne jsme přejeli na Hájemství, kde David Zlámal postavil koridory. I to jsme zvládli.

V neděli byly tréninky na hradeckých mapách a to už se sešli obě skupiny. I počasí bylo docela pěkné. My jsme byli tentokrát ve skupině s JIL a HOR. Dopoledne jsme běhali švýcárnu a odpoledne linii. Stavitelem obou tréninků byl opět David Zlámal.

Davidovi i Vendule děkujeme za přípravu jarního soustředění, Děkujeme tímto i spolupracujícím oddílům OB z podkrkonošské oblasti.

ZDE je pár fotek. ...Jiřka

 

09.03.2023   

Zimní soustředění 2023. Stejně jako v minulých letech jsme využili jarní prázdniny k zimnímu soustředění a v pátek 24.února  nás mikrobus vyvezl do Špindlerova Mlýna. Zde jsme všechny věci uložili do přepravní bedny, kterou nám rolba vyvezla na chalupu SK LOB. My jsme šli po sjezdovce pěšky. Po celou dobu pobytu platila nepsaná pravidla – v osm hodin snídaně, příprava lyží a v půl desáté odchod na lyže. Po obědě odpočinek a kolem půl čtvrté opět odchod na lyže. Před večeří protahování a večer ještě hodinka orienťáku na sucho. Zbytek volná zábava.

Letos byly vynikající sněhové podmínky. První dny napadlo kolem 45 cm prašanu a lyžování v něm bylo super. Bylo to jako v peří. Od pondělí každý den rolbovali svážnice, a tak jsme jezdili po „manžestru“. Noční teploty se pohybovaly kolem osmi stupňů pod nulou a denní byly kolem nuly. K tomu od úterý sluníčko. No prostě ideální podmínky pro lyžování. I když jsme byli už unavení, domů se nám nechtělo. Ale nedalo se nic dělat a pátek 3.března byl naším posledním dnem. To znamenalo poslední lyžování, úklid chaty, dojíst zbylé potraviny, zabalit a hurá domů. ZDE jsou fota moje a obou Matějů. ...Jiřka

09.03.2023   

Zimní příprava. Ani letos jsme v zimě nezaháleli. Každé úterý jsme chodili do haly, kde hlavní náplní bylo posilování a protahování. Dalším společným tréninkem byl středeční vytrvalostní běh. Letošní zima v Nové Pace nám k tomu poskytla poměrně dobré podmínky, protože sněhu bylo pomálu a my jsme většinou mohli bez problémů běhat směr Kumburk. Ostatní bylo na každém jedinci, jeho času a chuti. Zimní přípravu jsme zakončili soustředěním na horách. ...Jiřka

08.02.2023   

Tady je nová termínovka na jaro, léto 2023 ..Jarda

Čenda & Ydenek
Sponzoři: